Konferencia o zelených investíciách a ESG fondoch

Eurizon Asset Management Slovakia a VÚB banka boli generálnymi partnermi online konferencie Hospodárskych novín na tému zelené investície a ESG fondy.

Tie pozostávajú z troch oblastí - Environmental  - ako činnosť spoločnosti vplýva na životné prostredie, Social  - ako spoločnosť riadi svoje vzťahy / ako sa správa k zamestnancom, klientom, dodávateľom, komunite, ale aj spoločnosti vo všeobecnosti, Governance - ako je spoločnosť riadená.

Ako aj počas diskusie uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Eurizon Slovakia Marian Matušovič, udržateľné investovanie nie je iba krátkodobým výstrelkom, ale trhom, ktorý je schopný z dlhodobého hľadiska vytvárať ekonomickú a sociálnu hodnotu. Dopyt po udržateľných fondoch sa za posledných 5 rokov zvýšil desaťnásobne a spravované aktíva rástli viac ako v prípade tradičných produktov a prekročili hranicu 1 200 miliárd EUR.

Celkovú škálu ESG produktov skupiny Eurizon tvorí viac ako 100 udržateľných a zodpovedných fondov, ktoré sú klasifikované podľa európskeho nariadenia SFDR (Sustainable Finance Disclosure Regulation). Eurizon bol prvým hráčom na trhu v Taliansku, ktorý uviedol na trh etické produkty v roku 1996, a naďalej pokračuje vo vývoji investičných stratégií, ktoré integrujú faktory ESG.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť TU.